Dorota Habdas

Fotograf

Bloger kulinarny: www.domowe-wypieki.com

Uczestniczka drugiej edycji Bake Off - Ale Ciacho! TVP2 

Zobacz Portfolio

Kontakt

Moja przygoda w Bake Off - Ale Ciacho!

W 2017 roku byłam uczestniczką najsłodszego programie w Polsce - 2 edycji BAKE OFF - ALE CIACHO! w TVP 2. Spośród 300 zgłoszeń do programu otrzymałam szansę, która pozwoliła mi rozwinąć się nie tylko pod względem cukierniczym, ale również przeżyć wspaniałą przygodę. Udział w konkursie to fantastyczne doświadczenie. Chętnie służę pomocą w zakresie słodkich wypieków. Prowadzę również warsztaty kulinarne, na których dzielę się wiedzą nabytą nie tylko w programie, ale podczas różnego rodzaju szkoleń. Więcej informacji o warsztatach znajdziecie Państwo na blogu

contact:  +48 698 747 368

e-mail:    habdas.photography@gmail.com

Cześć!

 

Nazywam się Dorota Habdas i mieszkam w pięknym, malowniczym miasteczku jakim jest Żywiec.

 

Moje przygoda z fotografią rozpoczęła się 7 lat temu, kiedy założyłam z siostrą bloga kulinarnego: Domowe Wypieki u Justyny i Doroty.

Kiedy zaczęłam fotografować profesjonalnie? Nie jestem w stanie tego jednoznacznie określić. Po raz pierwszy profesjonalną fotografię kulinarną pokazała mi w 2013 r. Kinga Błaszczyk - Wójcicka - wspaniała fotograf kulinarna oraz wykładowca w Akademii Nikona. Wtedy wiedziałam, że to dziedzina, którą chcę się zajmować.

Swój warsztat doskonaliłam pod okiem Rafała Meszki - znanego i wybitnego fotografa, który zachwyca nie tylko fotografią kulinarną, ale również portretową, podwodną i reportażową. W roku 2017 zostałam finalistką 4 Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Kulinarnej w kategorii Smak Umami. 

 

Uważam, że połączenie pasji oraz pracy to cudowna rzecz. Dlatego fotografia kulinarna sprawia mi ogromną radość. Każda sesja jest inna, dlatego podchodzę z nastawieniem, jakby to była pierwsza i najważniejsza życiu. Uważam, że dzięki temu pojawiają się w portfolio fotografa tzw. perełki fotograficzne. Fotografia kulinarna daje możliwość rozwoju i właśnie to jest w niej najcudowniejsze. 

Oprócz zdjęć żywności tworzę autorskie przepisy m.in. na ciasta, torty i desery oraz dania wytrawne. Jestem współautorką programu kulinarnego "Słodka Kuchnia Pszczółek", który emitowany jest w każdą sobotę o godzinie 11.00 w TVP3 Katowice. 

 

Jaki jest mój życiowy cel? Mogę określić go w kilku słowach: pasja, wytrwałość, ciężka praca oraz sukces. Zapraszam Państwa do współpracy.

Copyright © 2017 Dorota Habdas Photography